Vašek Kříž - UWF

úvod » články » Memoriál RS

Memoriál RS

 

Je to už déle než rok, co odešel Radek vstříc nebeským hlubinám. Byl nedílným, velice oblíbeným a proto i nezapomenutelným členem naší, dříve podvodní, nyní už však více stolní společnosti. A protože nám chybí a vzpomínáme na něho při každém setkání, pojmenovali jsme po něm i populární fotografickou soutěž Jesenský Rak, pořádanou každý rok na zatopeném lomu Jesenný, kde Radek býval pravidelným hostem. Tolik úvodem…

Letošní 17. ročník se konal v nezvyklém termínu, místo na podzim uprostřed léta, bylo to však „uživatelsky vyvážené“, nepříliš čistá, zato ale poměrně teplá voda dovolila jednak potápění v tenkém neoprenu, druhak pak otevřít poprvé v této soutěži i dětskou kategorii. Bylo úsměvné a svým způsobem povzbuzující, pozorovat potápěčský potěr, vyzbrojený tomu odpovídajícími fotoaparáty, jak se potýká s úskalím podvodního snímku na jediném, ale zato velmi fotogenickém motivu,malé barevné rybičce Slunečnici pestré, pečlivě hlídající své hnízdo před dotěrnými vetřelci. Pro snadnost a dostupnost byl tento „model“ určen právě jen pro dětské fotografy ( toho velmi litovala Helenka Semelková, že odrostla dětským ploutvičkám…  ), porota pod vedením Huga Habermana nekompromisně vyřadila každý pokus o takový záběr z řady 14ti účastníků soutěže kategorie 15+.

Večer pak, jak již tu bývá tradicí, se vyhlašování vítězů spojilo s opulentní žranicí. Těžko soudit, na co budou zúčastnění víc vzpomínat, jestli na fotopotápění v jesenském lomu a nedaleko protékající řece Kamenici, nebo na dobroty, servírované z vyhlášené kuchyně Slávka a Dáši Zítkových. A i proto se těšíme na příští ročník Jesenského Raka 2021!

  • Jít na galerii ->

    Radek v Jesenném

  • Jít na galerii ->

    Rak 2020

COPYRIGH

Všechny fotografie a články v této internetové prezentaci jsou zatíženy autorským právem ve prospěch Václava Kříže. Nic, co je zde prezentováno, nesmí být reprodukováno, tištěno, publikováno nebo jinak dále distribuováno bez písemného souhlasu autora. Povolení pro využití materiálů je možné získat na vckriz@seznam.cz.